Wędzarnia elektryczną – jaką wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie!

drewniana-wedzarnia-elektryczna-300l H&G Smoker

Decydując się na zakup wędzarni elektrycznej, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wyboru. To kluczowy krok, aby cieszyć się doskonałymi wędzonymi potrawami w domowym zaciszu. Odpowiedni model wędzarni może sprawić, że proces wędzenia stanie się prostszy i bardziej efektywny. Znajomość istotnych kryteriów pomoże dokonać mądrego wyboru, dostosowanego do indywidualnych preferencji i potrzeb. Podpowiemy na co zwrócić uwagę.

Popularność wędzenia i przygotowania własnych wyrobów wędzonych stale rośnie,właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup wędzarni elektrycznej. Jednak, że przeglądając oferty stają przed dylematem jakie urządzenie wybrać, gdyż na rynku jest wiele producentów o zróżnicowanej ofercie. Zakup wędzarni elektrycznej może być kluczowym elementem wpływającym na przygotowanie wędzonek.  Jednakże wybór odpowiedniego modelu to istotna część tego procesu. Na rynku dostępne są różnorodne wędzarnie elektryczne, o różnych parametrach i wyposażeniu.

Wybieramy pierwszą wędzarnię elektryczną

Podstawowym kryterium wyboru to  – zakres i regulacja temperatury wędzarni elektrycznej wewnątrz, jaki oferuje wędzarnia elektryczna. To właśnie ten aspekt w dużej mierze wpływa na wybór rodzaju potraw, które będziesz mógł przygotowywać.W ofercie H&G Smoker znajdziesz drewniane wędzarnie elektryczne z cyfrowym sterownikiem PID, pozwalającym na dokładne utrzymanie temperatury co do 1 stopnia, dzięki czemu nie mamy wahań temperatury jak w przypadku tradycyjnych wędzarni opalanych drewnem. Ze względów bezpieczeństwa drewniane wędzarnie elektryczne mogą osiągać temperaturę 90 stopni Celsjusza. Zakres temperatur wędzarni pozwala na wędzenie mięsa, ryb, nabiału lub warzyw w stałej temperaturze. Dodatkowym atutem będzie możliwość wędzenia potraw na zimno, bez potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń czy dokładek.

Ważnym istotnym parametrem jest również wielkość wędzarni i pojemność komory. Wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. Wędzarnie elektryczne H&G Smoker mają pojemności komory od 250 do 600 litrów, dzięki czemu ilość wsadu do wędzenia oscyluje w granicach 15 do 80kg. 

Warto też wziąć pod uwagę czy wybrana przez nas posiada osuszacz pozwalający na osuszenie wsadu z wilgoci przed wędzeniem. 

Dodatkowym atutem przy wyborze wędzarni jest również możliwość jej personalizacji według potrzeb. Możemy wybrać czy komora ma być wybita blachą nierdzewną co ułatwia utrzymanie czystości w komorze, oświetlenie pozwalające na wędzenie po zmroku a także na możliwość wyboru koloru wędzarni oraz dodatkowych akcesoriów wędzarniczych

Sprawdź ofertę H&G Smoker

Więcej szczegółów o naszych wędzarniach , dostępnych w naszym sklepie, znajdziesz opisach wędzarni elektrycznych. Zachęcamy także do skontaktowania się z nami – z przyjemnością udzielimy Ci dodatkowych informacji i podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.